Як обрати підрядника?

Автор статті: Валерія Міненко
Кожна доросла людина впродовж життя зустрічала шарлатанів або відвертих аферистів, після яких залишається неприємний осад в душі та дірка в гаманці. Ми розділили їх на декілька видів:
  • Відверті аферисти. Ті хто беруть попередню оплату та зникають. Ми зустрічали таких. Зі штатом симпатичних співробітниць, офісом в центрі Києва, вони не виробляють нічого з того, що продають.
  • Переоцінка сил. Зазвичай ці люди частково розуміються на металоконструкціях. Розказують, що справжні фахівці. Беруть попередню оплату, але зрозумівши, що замало досвіду звертаються до професіоналів, у яких ціна відповідна до видатків на виробництво + прибуток. Вам пощастить, якщо ці хлопці повернуть вам гроші. Навіть якщо, вони зроблять вам складові до сходів, до монтажу може і не дійти. Залишать купу брухту й до побачення.
  • "Фірма рога та копита". Якість роботи в таких "виробників" до того низька, що ніхто з вами не підпише притомного договору. Про креслення годі й казати. Все, що зв'язує замовника та "підрядника", це номер телефону, що змінюється занадто часто.

То ж, як не потрапити в халепу замовникові?

  • У підрядника має бути сайт. Це свідчить про системний та довготривалий підхід до своєї справи.
    Визначну роль у формуванні враження щодо підрядника відіграє його інтернет репутація. У пошукові системі поруч з ім'ям виробника пишемо такі слова як "шахраї" тощо. Якщо за підрядником тягнеться неприємний слід, ви його знайдете. Це порада з особистого досвіду дописувача.
  • Уважно ознайомтесь з договором підрядника. Перевірте його за ідентифікаційним кодом, що повинен бути у реквізитах, чи є він чинним підприємцем.
  • Якщо підрядник називає себе виробником, то мусить мати виробництво. Замовник може приїхати на виробництво задля знайомства або контролю виконання замовлення.
  • Пам'ятайте! Договір нічого не вартий без креслень сходів.
  • Будьте уважні до забіжних сходинок, якщо такі передбачені у сходах.
Зауважимо, що відсутність договору робить вас неозброєними перед непорядними підрядниками. Маємо надію, що з відвертими шахраями після всього вищесказаного ви не зв'яжетеся. Та якщо у вас є договір, ви принаймні можете звернутися до держ. органів.

Тож що ми хотіли донести до читача цим дописом?

Ми вважаємо, що кваліфікація та порядність у підрядника мають стояти на першому місці. Бажаємо вам зустрічати саме таких підрядниківМаєте запитання?
Пишіть, відповімо :)
Вкажіть адресу електронної пошти, якщо відповідь не має бути публічною